Αγιασμός για την έναρξη του σχολικού έτους 2014-15 στο Ελληνικό Σχολείο της Βαλένσια στη Βενεζουέλας

Ξεκίνησε και φέτος η λειτουργία του Ελληνικού Σχολείου της Βαλένσια στη Βενεζουέλα με αγιασμό που πραγματοποιήθηκε στη σχολική αίθουσα την Παρασκευή 19-9-2014 και ώρα 7:30 μ.μ. Παρευρέθηκαν οι οικογένειες των μαθητών αλλά και άλλα ενδιαφερόμενα μέλη της κοινότητας. Αμέσως μετά τον αγιασμό, η εκπαιδευτικός του σχολείου, κα Βασιλάκη Ζαφείρω, εκφώνησε λόγο με τον οποίο καλωσόρισε όλα τα μέλη της ελληνικής κοινότητας στην έναρξη της εκπαιδευτικής διαδικασίας, ανακοίνωσε τους σημαντικότερους στόχους για τη φετινή σχολική χρονιά κι έδωσε πρακτικές πληροφορίες για την ομαλή λειτουργία του σχολείου. Με την ευκαιρία αυτή το Ελληνικό Σχολείο της Βαλένσια εύχεται σε όλους τους μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικούς στην Ελλάδα και το εξωτερικό «καλή και δημιουργική σχολική χρονιά».

Φωτογραφίες: 1 2 3 4 5 6

Categoría/Κατηγορία:Uncategorized