Επίσκεψη στο σχολείο “Rep?blica Hel?nica” του Περού

Στις 19 Μαΐου ο Πρέσβης της Ελλάδας στη Λίμα του Περού, κ.Ιωάννης Παπαδόπουλος, η μεταφράστρια της Πρεσβείας κ. Μαρίνα Κόρακα και η αποσπασμένη εκπαιδευτικός κ.Θέκλη Καρλαύτη, πραγματοποίησαν προγραμματισμένη επίσκεψη στο σχολείο REPUBLICA HELENICA στην περιοχή San Juan de Lurigancho, το οποίο εδώ και δέκα χρόνια έχει υιοθετηθεί από την Ελληνική Πρεσβεία.

Στα πλαίσια των τακτικών επισκέψεων που γίνονται κάθε χρόνο, μοιράστηκαν σε όλα τα παιδάκια χυμοί και μπισκότα καθώς επίσης και μπλουζάκια με τη σημαία της Ελλάδας, τα οποία στάλθηκαν από την πόλη του Βόλου μετά από συντονισμένη προσπάθεια του κ. Γεώργιου Παππά, Συντονιστή Εκπαίδευσης Λατινικής Αμερικής, ο οποίος πήρε την πρωτοβουλία σε συνεργασία με τον σύλλογο “Τρεις Ιεράρχες”.

Φωτογραφικό υλικό: 1 2 3 4 5

Categoría/Κατηγορία:Eπίσκεψη